Pracovní a studijní materiály

1.5 Kybergrooming aneb přetvařování na Internetu

Jedna z epizod osvětového projektu Jak na internet od sdružení CZ.NIC. V něm se formou „zábavných, dvouminutových videí, moderovaných sympatickým Romanem Zachem, přibližuje divákům širokou problematiku Internetu. Ke každému videu navíc najdete doprovodný text, který se dané problematice věnuje více do hloubky. Pro učitele jsme připravili u každého dílu vzdělávací balíčky ke stažení, pomocí kterých mohou obohatit výuku informatiky i dalších předmětů ve škole…“

Kybergrooming

„Kybergrooming lze vysvětlit jako psychickou manipulaci dítěte dospělým prostřednictvím moderních komunikačních technologií s cílem získat důvěru oběti, vylákat ji na osobní schůzku a zpravidla sexuálně zneužít ...“

Kybergrooming aneb jak se loví děti na netu

„Obětí podvodu, tedy i kybergroomingu, se může stát každý z nás. Děti a teenageři jsou ale vůči online manipulacím daleko citlivější. Nejčastější průběh kybergroomingu je ten, že se útočník pod falešnou identitou snaží dostat svou oběť na osobní schůzku. Tam pak dochází k sexuálnímu zneužití a výrobě dětské pornografie. Výjimečné nejsou ani fyzické útoky…“

Nevyžádané fotky penisů: Oblíbená mužská zábava rozesílání snímků svého přirození očima ženy

STREJCOVÁ, Hana (8.6.2023): „Tzv. cyberflashing je společenským problémem dnešní moderní doby. Jedná se o nevyžádané zasílání fotografií pánského přirození. Co muže k tomuto počinu vede? Na to se snažili najít odpověď i vědci…“