Pracovní a studijní materiály

Jak být emo

„Po celém světě se mladí lidé řadí k subkultuře „emo“, která i po tolika letech stále mate mainstreamově orientované lidi. Co je vlastně emo? Co to obnáší být emo? Podle melodicko-agresivní a složité hardcorové hudby 80. let má emo své kořeny v punk rocku, ale zasahuje do všech možných stylů, zvuků a kultur od indie rocku až po pop punk. Emo je opravdu pojem, který se ještě nějakou dobu udrží. Pokud chcete zjistit něco o historii tohoto stylu, hudbě a kultuře, která ho doprovází, tento článek vám pomůže.“

Jak být emo?

„Článek je opsán z jednoho blogu, takže jen kopíruji, ale stojí to za to. Jen si nejsem jista, jestli ten dotyčný to myslel jako legraci, nebo to myslí vážně :) … Pokud chceš být in, měl bys bejt emo! Proč? Protože emo teď děsně moc frčí a kdo není emo, jakoby nebyl! Vážně, móda pseudo punkerů či psedudo hiphoperů je už dávno mimo, zapomeň na styly jako je punk nebo hiphop a buď emo. Jen tak tak budeš skutečně in…“

Kdo je EMO?

„Kdo jsou vlastně emo? Čím se liší od ostatních dospívajících? Proč je pro ně emo subkultura přitažlivá? Co si myslí o většinové společnosti? Jak se poprvé s emo subkulturou setkali? Jaké je jejich vnímání sebepoškozování? Jaké mají plány do budoucna?...“

Styl emo a sebepoškozování spolu prý nesouvisí

„O příznivcích subkultury emo se říká, že se řežou, sebepoškozují, někdy zkoušejí i schválně vykrvácet. Podle nového výzkumu je ale tato subkultura jiná, než za jakou se všeobecně pokládá a než jak ji prezentují média. Mladí se totiž prý poškozují, i když nejsou emo.“ (23.10.2010)

Subkultury dneška: Ke komu se řadíte?

„Najít si svůj styl není nic obtížného. Vždyť je na výběr tolik směrů, kterými se ubrat! Jen se v nich vyznat. Přinášíme vám proto malý průřez současnými subkulturami (nejen) v České republice. Co je to hipster, pankáč, hip hoper, emo nebo goth? Jsou to subkultury dneška. Prozradíme vám, čím jsou charakteristické a co je definuje.“